24 Ocak 2015 Cumartesi

2014'ün Enleri

Herkese Merhaba :) Geç kalmış saymıyorum kendimi. Sonuçta blogum yeni. O yüzden geçtiğimiz yılda en çok neler konuşulmuş en çok neler tıklanmış bir de benim gözümden bakın istedim. Önce Facebook'tan başlıyorum. Dünya'nın en çok kullanılan ve en çok üyeye sahip olan sosyal medya sitesi Facebook, dolayısıyla dünya gündemine dair olayların en çok paylaşıldığı mecralardan biri. Dünya'daki gündemi bir çok kişinin sosyal medyalar üzerinden doğrudan Facebook üzerinden takip ettiğini biliyoruz. Peki Dünya'nın 2014 yılında Facebook'ta en çok paylaşım yaptığı konular nelerdi?

*En çok konuşulan konular:
1-Dünya Kupası
2-Ebola virüsünün yayılması
3-Brezilya'daki seçimler
4-Robin Williams'ın ölümü
5-Ice Bucket Challenge Kampanyası(İlk 3'te yer alır diye düşünmüştüm açıkçası)

*En çok konuşulan sporcular:
1-LeBron James
2-Derek Jeter
3-Floyd Mayweather
4-Lionel Messi(Bu adam olmasa olmaz sanki)
5-Peyton Manning

*Hakkında en çok konuşulan diziler:
1-Game of Thrones                                                                    2-Orange is the New Black          
                                                                                                                                                      
       3-The Walking Dead

*En çok konuşulan Şarkılar:
1-Happy-Pharrell(Her ülkenin başkentinden çekilen videolar efsaneydi, söylemeden geçemicem ve karşınızda en sevdiğim- WE ARE FROM SOFIA :)2-All of me- John Legend
3-Stay with me- Sam Smith
4-Turn down for what- Dj Snake & Lil Jon(Mükemmel bir kareografi)


*En çok konuşulan filmler:
1-Frozen
2-Guardians of the Galaxy
3-Teenage Mutant Ninja Turtles
4-Maleficent(Dada bugün izledim. Ve görsel açıdan çok zengin ama klasik pamuk prenses hikayesi olduğundan biraz sıkılmış bulundum.)

*SELFIE
Bu yıl Türkçesi özçekim olarak tescillenen selfie, 2014'ün trendiydi. O kadar ki daha iyi selfie çekmek için tasarlanmış telefonlarla tanıştık. HTC Desire Eye selfie kamerasını 13 MP'ye çıkartıp çekileni kör etme özelliğine sahip bir de flaş ekledi.


*FLAPPY BIRD
Yılın oyunlarından biri olan Flappy Bird, sinir bozucu olmasına rağmen yine de yılın ilk yarısına damgasını vurmayı başardı ve yapımcısını zengin etti.

*En Yürek Hoplatan Reklam Kampanyası:
Volsvagen'in interaktif-etkileşimli-reklam kampanyası, araç kullanırken gözünüzü yoldan ayırmanın nelere sebep olabileceğini bir sinema salonunda deneyimleyerek hatırlamalarını sağladı ve kısa sürede sosyal medya ve video paylaşım sitelerinde geniş yer buldu.*En Duygusal Reklam Kampanyası:
Budwiser'ın #BestBuds hashtagi ile servis ettiği reklam, kısa sürede 1,940,181 kez paylaşılarak, Youtube'un enleri arasına girmeyi başardı.Benim 2014 en'lerim bunlar. Umarım keyif almışsınızdır. Sağlıcakla kalıın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder